Fórum Ford Scorpio Club - www.fordscorpio.eu

"Bezva auta dávají dohromady bezva lidi"
Právě je čtv 28. bře 2024 17:22:51

Všechny časy jsou v UTC+01:00




Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 5 příspěvků ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 17. pro 2020 9:34:00 
Offline

Registrován: pon 14. pro 2020 20:10:19
Příspěvky: 23
bydliště: Praha
Ahoj všem, komu učarovalo Scorpio, tak jako mě.
Léto, rok 1995, stále plný euforie a entuziasmu z nabyté svobody, obchodům se daří, dvě malé děti, prostě pohoda. Tenkrát byla naše hlavní práce vyzvedávat večer tržby z obchodů a přes den jsme dosyta užívali naše mládí a volný čas, zlatá devadesátá, kdo pamatuje, zamačkává slzu....
Cestou z vršovického Edenu z plavání se stavuji u kamaráda, který provozuje před zimním stadionem Slavie bazar a tam se to stalo....mezi hromadou šrotu z NDR stojí on, šestiválcový švihák v omračující vínové barvě, kombík 2,8, v perfektním stavu bez jediné chybičky s minimálním nájezdem, beru si klíčky, startuji a jsem navždy ztracen, obklopen pohodlím, nevídaným luxusem a velkorysým prostorem vím, že musí být můj, už jenom a navždy můj.
Byl prodán v ČR a využíval ho majitel nějaké softvérové firmy, akorát skončil leasing a tak šel do světa. Říkám kamarádovi, že ho musím mít a moje rozhodnutí umocňuje telefonát majiteli, který bez mrknutí oka snižuje cenu o 100tis.Kč, na penězích mu tedy tenkrát rozhodně nezáleželo.
A tak ho mám. Koupeme se ve štěstí, najíždíme mraky kilometrů jen pro tu čirou radost a propadám na tehdejší dobu nevídanému luxusu a kultivovanému chodu motoru, nezřídka při rozjezdu řadím dva a potom pět, motor bere vše. Roky si dělám prdel ze soutěžních passatů a podobných pleček, kterým nekompromisně ukazuji záď kombíku když jejich dýchavičné turbodiesly zkrátka kolem dvoustovky uvadají. Auto slouží bez chyb a potíží léta, než je posláno jednoho zimního dne kolegou ve stylu panna - orel ze silnice do pole, nestalo se mu nic, kolegovi, auto bylo ovšem pohřbeno navždy.
Střih, 2020, kluci by si měli plnit drobná přání a tak se shovívavým úsměvem spolubydlící, které jsem snad tisíckrát popisoval tu čistou radost, kterou mi škorpas léta poskytoval si jedu do Berlína pro šviháka. Je to příslib, nízký nájezd a slušný stav, jeden majitel a legrační cena, ovšem autobazar v polských rukou, ale co, již jsem se dávno rozhodnul a risknu to, odvážíme do servisu Ford, který naštěstí vlastní kamarád a pouštíme se do oprav, s cílem auto dostat do perfektní kondice a užívat ho pro občasné výlety, kochat se nadčasovým designem a úsměvy přihlížejících. Stará láska nerezaví, tak to prostě je.
Bude mi velkým potěšením sdílet s vámi vášeň pro toto epochální auto a třeba se občas setkat, nyní jenom děkuji, že toto forum a klub přátel existuje.
Klidný konec roku a rychlý konec neschopné vlády zloděje Bureše všem přeje Pavel


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: čtv 17. pro 2020 18:14:33 
Offline

Registrován: sob 23. led 2010 18:09:14
Příspěvky: 1876
bydliště: Dubicko
Bydliště: Bohuslavice
Pěkný příběh. Napiš jak dál pokračuješ. Scorpio je srdcové auto.

_________________
Nikam to není daleko...Scorpiem


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: čtv 17. pro 2020 21:00:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. led 2010 17:36:48
Příspěvky: 1438
bydliště: Praha
Bydliště: Praha 8
Vášeň :lol: .... spíš ouchylka, mohl bych vyprávět .... Vítej v klubu trochu mentálně postižených :lol:

_________________

Ford Scorpio´95 combi-Ghia-2,9i-V6-modré-automat-tempomat-samosvor-dual klima-winter packet, RECARO ta mrdka furt nejede
Ford Scorpio´94 Cosworth-sedan-2,9i 24V, Executive

ex Ford Scorpio´98 combi-Ghia-2,3i-16V-zelené-automat-tempomat-ASR-dual klima-winter packet I a II
ex Ford Scorpio´93 sedan-2,9i-V6-vínové-automat-winter packet-samosvor-béžová kožka
ex Ford Scorpio´93-2,9i-V6-šedé-automat-winter packet-samosvor-kůže-klima-podvozek a brzdy Cosworth
ex Ford Scorpio´93-2,0i-DOHC-combi-topas-zlatá metla-klima-2x airbag-přestavba na manuál
ex Ford Scorpio´88-2,9i-V6-hb-bílé-automat
ex Ford Sierra´91-2,0i-DOHC-combi-automat-servo- od 65.000 km
ex Ford Sierra´91-2,0i-DOHC-stříbrná-sedan
ex Sierra´88 2,0i CL-OHC-combi bílá
ex Sierra´87 2,0i CLX-OHC-combi bílá
ex Sierra´83-1,6 GL-OHC-hb-tmavě hnědá-inerier béžový mikroplyš Merkur xr4Ti
ex Sierra´83-1,6 CL-OHC-hb-červená
ex Sierra´83-1,6 CL-OHC-hb-zlatá metla-ruční sytič!
ex Š120 + Š105 na díly


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 18. pro 2020 7:58:23 
Offline

Registrován: pon 14. pro 2020 20:10:19
Příspěvky: 23
bydliště: Praha
schwaboid píše:
Vášeň :lol: .... spíš ouchylka, mohl bych vyprávět .... Vítej v klubu trochu mentálně postižených :lol:



Tak to máš sakra pravdu :D a jak tak vidím tvoje vyjmenované káry, tak tu máme velký vzor!


Nahoru
   
PříspěvekNapsal: pát 18. pro 2020 21:45:13 
Offline

Registrován: čtv 30. bře 2017 21:27:28
Příspěvky: 9
bydliště: Opava
Jo, je to víc než vášeň... 2,3 16v , tu už jezdím 23 let, bohužel z toho taky dvě panna - orel, bez zranění díky Scorpiu...
Teď jsem pořídil ještě 2,0 16V , pěkná, bez koroze, ale učím jezdit...
Hodně štěstí!!!
Dallis

_________________
MB CL 500 Automat 2001
Ford Scorpio 2.3i Ghia Automat 16V Kombi LPG 1998
VW Golf 1,4 1997
Suzuki Sj 413 1996

EX Ford Taunus 2,0 V6 Ghia 1982
EX Ford Granada 2,3 v6 Kombi 1985
EX Ford 20M P7 2,0 V6 1972


Nahoru
   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 5 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Český překlad – phpBB.cz